19 lut 2016

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej jest jednym z pierwszych powodów, dla których Panie idą na siłownię, czy na fitness. Najpopularniejsze jest pytanie: "Jak zgubić tłuszcz z brzucha/ud?" Odpowiedź dość brutalna, ale jest tylko jedna - NIE DA SIĘ, ponieważ istnieje coś takiego jak somatotyp.


Zdjęcie ze szkolenia mauricz.com
Bardzo ładne zdjęcie zaprezentował nam Jakub podczas szkolenia, pozwoliłam sobie je tu wkleić, gdyż ze wszystkich, jakie znalazłam w internecie to jest najlepsze. 

EKTOMORFIK:
- szczupły,
- wysoki,
- skrajnie niski poziom tłuszczu,
- ektomorficzna kobieta ma małe pośladki i piersi, tkanka tłuszczowa odkłada się głównie na brzuchu.

MEZOMORFIK:
- smukłe, jędrne ciało,
- niski poziom tłuszczu,
- tłuszcz rozkłada się po ciele równomiernie,
- mezomorficzna kobieta jest osobą średniego wzrostu, ma ostre rysy twarzy, sprężyste pośladki.

ENDOMORFIK:
- niski,
- krępy,
- z trudem pozbywa się tłuszczu.
- endomorficzna kobieta ma wyraźnie zaznaczoną talię, duże piersi, pośladki, tkanka tłuszczowa odkłada się głównie w biodrach i udach.

Każdy chciałby być mezmorfikiem, ale się nie da. Nie przeskoczysz swojego somatotypu, a endo nagle nie zrobisz się ektomorfikiem. Teraz wyobraźcie sobie, że spada Wam tłuszcz. Topi się on tak samo z całego ciała, ale pewne części ciała są bardziej otłuszczone,więc topi się wolniej.Tłuszcz odkładając się nam w ciele gromadzi się najpierw tam, a dopiero potem atakuje inne części ciała. Nie da się schudnąć tylko z brzucha, bo chudniemy po całości, w takim samym tempie, ale to somatotyp decyduje gdzie komórki tłuszczowe namnożą się gęściej. Musimy się z tym pogodzić i zaakceptować swoje ciało i swoją genetykę. Po prostu do brzuszka lub ud trzeba będzie się bardziej przyłożyć i tyle. Nie oznacza to, że robiąc 100 brzuszków dziennie i tyle, schudniecie tylko z brzucha. Zbudujecie i ukształtujecie mięśnie brzucha, napewno poprawi Wam się core, ale nie spalicie brzuszkami tłuszczu. Mięśnie będą przykryte jego warstwą i same brzuszki na to nie pomogą. Dopiero odpowiednia kombinacja treningów i zdrowe jedzenie dadzą efekt. 

Podsumowywując powyższe rozważania stwierdzam, że:
- nie przeskoczysz swojego somatotypu,
- musisz pogodzić się ze swoją budową (co nie znaczy, że może się to stać twoją wymówką i będziesz opowiadać, że te 20 kg nadwagi to sprawa somatotypu),
- aby wysmuklić konkretną część ciała robiąc ogólny trening warto ją poprostu w treningu zaakcentować, dodać jej powtórzeń, czy obciążenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...