22 wrz 2015

Nie mam na to czasu.

"NIE MAM CZASU!!!!"

Najfajniejsza wymówka jaką słyszałam. Nie mam na to czasu. Nie ważne czym jest owe to. Wpisz sobie zamiennie: trening, fryzjer, nauka, praca, urlop, podróż, spotkanie z przyjaciółką, zjedzenie porządnego obiadu. Kubki z napisami - "You have the same amount of hours in a day as Beyonce" sprzedają się lepiej niż kubki z wizerunkiem angielskiej rodziny królewskiej. 


To nie jest tak, że nie masz czasu. Masz najzwyczajniej w świecie inne priorytety, oczekiwania i dokonujesz innego wyboru w danej chwili. Zamiast iść na imprezę, wolisz walnąć się do łóżka i przespać całe popołudnie. Czy to źle? Nie. Masz prawo żyć tak jak chcesz, ale nie obarczaj winą za swoje wybory ludzi, którzy Cię otaczają. Ile razy mówiłeś: "Przez te wieczne spotkania w pracy, nie mam czasu dla rodziny" lub "Przez Ciebie i twoje widzimisie nie mam nawet czasu odpocząć". To tylko jedne z wielu przykładów, więc ...

Zauważ, że to nie jest tak, że czas narzuca Ci, co masz danego dnia zrobić. No dobra poza szkołą, bo obowiązek szkolny istnieje do 18 roku życia, albo pracą, bo w końcu coś trzeba jeść. To Twoje wybory kształtują to co zrobisz z czasem danego dnia. Wybieraj mądrze, ustal hierarchię, miej priorytety i nie zwalaj winy na czas. Czas i tak upłynie, a jak ty go wykorzystasz, to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. 

PS. TWOJA DOBA MA NADAL TYLE SAMO GODZIN CO DOBA BEYONCE.

2 komentarze:

  1. Zaczęłam w wakacje chodzić na siłownię i przeraża mnie fakt, że niedlugo znowu zaczną się studia, a jestem na IV roku stomatologii i czasami naprawdę muszę wybierać między snem a nauką :( Ale mam nadzieję, że jakoś się uda to wszystko pogodzić.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak sie człowiek uprze to znajdzie czas na wszystko. Czasem coś wygra, ale grunt to dobra organizacja, planowanie, determinacje i bycie realistą. Bo mimo wszystko, niektórych rzeczy nie przeskoczymy ;)))

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...