21 cze 2015

Sportowe podejście do życia.

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego i jak sportowcy osiągają sukcesy? Podziwiamy ich za ogrom pracy, za determinację i za efekty. Jednak sami często nie mamy siły, czy determinacji do podjęcia działania. Zobacz jak podchodzić do życia jak sportowiec.


1. Współpracuj. Żaden sportowiec nie pracuje sam. Nawet Ci startujący w konkurencjach indywidualnych mają za sobą sztab ludzi. Nie ma w tym nic złego. Mimo, że koncentrują się na swoim celu to z wdzięcznością i szacunkiem przyjmują pomoc innych ludzi. Wiedzą, że bez nich by nie istnieli. I tak mają swoich trenerów, fizjoterapeutów, managerów, kolegów z reprezentacji, czy kibiców. Ty też nie odrzucaj pomocy innych ludzi. Szczególnie w świecie fit, spotkasz wiele przyjaznych Ci osób, które będą służyły radą, doświadczeniem i pomocą. Nie zamykaj się na nich, a szanuj, korzystaj z ich wiedzy i podawaj dalej.


2. Dbaj o formę fizyczną i psychiczną. Trening plus odpoczynek plus zdrowe odżywianie. To klucz do sukcesu. Dołóż do tego dyscyplinę i regularność. Nie ma innego wyjścia, jśli dążysz do sukcesu w byciu fit. Jednak zasada treningu sprawdza się nie tylko w tej sytuacji. Nie ważne czy grasz na pianinie, piszesz programy komputerowe, czy robisz zdjęcia. Wszystko trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, by stawać się w tym coraz lepszym.

3. Podejmuj wyzwania z uśmiechem na ustach. Myślicie, że sportowcy pstrykną palcem i maja puchar? Nie. Los i przed nimi i przez nami stawia przeróżne wyzwania. Czasem mniejsze, a czasem większe. Musimy się nauczyć pokonywać przeciwności losu z uśmiechem na ustach. Bez pozytywnego podejścia jesteśmy z góry skazani na porażkę. Jeśli nie widzimy w czymś celu i sensu to nie odniesiemy sukcesu.

4. Znajdź coś co doda Ci sił. Znajdź sposób na relaks i odpoczynek. Mamy wrażenie, że sport jest dla wyczynowców ich całym życiem. Jednak oni też potrzebują swojej odskoczni i przystani w życiu. Daj sobie czas na relaks. Doceniaj swoje wysiłki i bądź dla siebie dobra. Obsesyjne skupianie się na celu wcale nie pomoże Ci w jego realizacji. Pomoże Ci za to zachowanie równowagi między każdą częścią życia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...