18 sie 2014

Anastasia Skukhtorova - chodząca inspiracja

To do niej należy jedno z najczęściej reblogowanych, retweetowanych zdjęć pole dance w internecie. Przede wszystkim jedno z najpiękniejszych. Kim jest? Jak udało jej się osiągnąć mistrzostwo w pole dance? Zapraszam do lektury.

Anastasia Skukhtorova urodziła się w Moskwie i w wieku 18 lat w grudniu 2008 roku postanowiła pójść na zajęcia pole dance. Czy wcześniej miała do czynienia z tańcem, gimnastyką, czy innymi formami ruchu? Nie. Po prostu szukała czegoś w czym będzie najlepsza i znalazła to w pole dance. Na początku trenowała 3 razy w tygodniu po 6/7 godzin dziennie. Postawiła na indywidualne zajęcia z najlepszymi. Przykłada wagę do każdego szczegółu. Nie widać, że ma w sobie mnóstwo siły, prawda? Zero przypakowania, a siła ogromna. Rozciąganie, wzmacnianie i pole dance - codziennie. Oprócz dnia, w którym zrobisz naprawdę ciężki trening, po którym musisz dać ciału odpocząć. Anastasia radzi być pokornym wobec rurki. Nie ma cwaniakowania. Do figur trzeba podchodzić z szacunkiem. Najpierw przygotowywać się do nich. Ćwiczyć rozciągnięcie, mięśnie brzucha, rąk, nóg. Krok po kroku przygotowywać się do danej figury. Zrobienie jej może zająć wiele miesięcy, ale na tym polega pole dance. Poświęcenie tej dziewczyny jest godne podziwu. Jednak bez tego nikt z nas nigdy nie będzie w niczym najlepszy. Chcesz wymiatać w danej dziedzinie? Musisz się jej całkowicie poświęcić. Bycie najlepszym w pole dance to nie tylko rurka. To także zajęcia na kołach, szarfach, czyli tzw. aerial i hoop. To wzmacnianie całego ciała i rozciąganie go. To godziny, a nawet całe dnie spędzone na sali treningowej. Przede wszystkim kompleksowe rozwijanie swoich umiejętności.

Tytuły:
The best Russian Pole dancer 2009/2010 

Pierwsze miejsce - Russia Pole dance and fitness competition, 2nd Pole World Cup 2012/2013

Drugie miejsce - First Russian Pole Fitness Championship 2009, Pole World Cup 2011, Pole Art 2011
Od 2 dni Anastasia realizuje swój pierwszy kontrakt na występy artystyczne w australijskim cyrku. Przez kolejne tygodnie w Brisbane i Perth będzie można podziwiać jej występy.  

Bierzmy przykład z Anastasii. Niech jej osoba nas motywuje i inspiruje. Szukajmy w życiu tego co pokochamy robić i walczmy o swoje marzenia. Stawiaj sobie w życiu nowe cele, bo jakiś cel trzeba mieć. Ciężką pracą i systematycznością osiągniemy sukces, a Anastasia jest tego żywym dowodem.
PS. Jeśli zapytacie, czy przy tak ogromnym poświęceniu jest czas na życie prywatne, to odpowiedź brzmi tak.
Anastasia i Evgeny - pole małżeństwo ;)


tekst: wybrany z wielu wywiadów i artykułów

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...