10 cze 2014

Czym zastąpić sól?

SÓL, A ODCHUDZANIE
Spożycie soli ma duży wpływ na naszą utratę wagi. Mimo, że nie podnosi kaloryczności potraw to zatrzymuje w organiźmie wodę. Najlepiej znacznie ograniczyć sól, a zwiększyć spożycie wody. Nie musimy całkowicie rezygnować z soli, gdyż odpowiada ona za utrzymanie ciśnienia i optymalnej objętości krwi. Dobowa dawka soli kuchennej dla człowieka powinna wynosić 1 gram. Także jeśli masz ochotę to posól, ale:

- nie dosalaj dodatkowo potraw przy stole
- ogranicz spożycie produków wędzonych i fast foodów
- ogranicz produkty konserwowane
- zrezygnuj ze słonych przekąsek takich jak paluszki, chipsy, orzeszki
- zrezygnuj z gotowych mieszanek przypraw, zawartość soli w niektórych z nich może dochodzić aż do 50%

A CO ZAMIAST SOLI?
Mniam Mniam SKLEP

Jak widzicie przyprawy zawierają sól. Ba! Nawet jest tu różowa sól himalajska. Ale cofnijmy się na początek tekstu - sól jest nam potrzebna, ale w bardzo rozsądnych ilościach. Pokazane wyżej przyprawy zawierają jej bardzo małe ilości.
Oprócz wyżej wymienionych mam jeszcze: przyprawę do gyrosa i przyprawę bałkańską. Szczerze je Wam polecam. Są one dość ostre, więc nie trzeba ich dużo używać. Na początku bardzo mi to przeszkadzało i kompletnie nie mogłam się przyzwyczaić do nowego smaku. Jednak z każdą kolejną potrawą przekonywałam się do nich.
Wyżej wymienione przyprawy i wiele wiele innych zdrowych produktów możecie dostać w sklepie http://www.mniammniam.com/ Co więcej znajdziecie tam także szeroki wybór produktów bezglutenowych. 
źródło: ohmyveggies.com
Kolejny sposób to używanie świeżych ziół. Jeśli masz odrobinę miejsca na parapecie lub na balkonie i choć cień zacięcia ogrodniczego to jest to świetna opcja. Posiadają one szereg witamin i minerałów, wspomagają trawienie, można nimi pięknie udekorować potrawę, a nawet mogą nam zastąpić kwiaty. Dodatkowo pomyślcie o tym pięknym zapachu rozchodzącym się po kuchni. Aż ma się ochotę przygotować zdrowy posiłek. Zioła potrzebują glinianych doniczek, nasłonecznienia i odpowiedniego nawodnienia (mała ilość, ale duża częstotliwość). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...