27 lut 2014

Spalaj kalorie

Trening  to najlepszy  i jedyny sposób na spalenie kalorii. Dzisiaj większość z nas będzie miała co spalać. Zostawiamy w spokoju trening siłowy i skupiamy się na aerobowym.


Jeśli wybierasz się na siłownię pomyśl o treningu interwałowym. Są to krótkie serie intensywnych ćwiczeń przeplatane tak samo krótkim aktywnym odpoczynkiem. Tak zróżnicowane tempo ćwiczeń pozwala na maksymalne spalenie kalorii i zwiększenie metabolizmu.

Trening cardio to długotrwały wysiłek, więc pamiętaj o możliwościach swojego ciała. Powinien się on odbywać w granicach 60 – 70% tętna maksymalnego. Oblicza się je według ogólnego wzoru -> tętno maksymalne = 220 – wiek. Dzieli się ono na kilka stref:
-1  (50 – 60 Tmax) – niska intensywność, regeneracja.
- 2 (60 - 70% TMax) – zwiększenie wydolności fizycznej, spalanie tłuszczu, tempo porównywalne do truchtu.
- 3 (70 - 80% Tmax) – wysoka intensywność, trening siłowy, poprawa wydolności układu krążenia i oddechowego, dla osób o dobrej kondycji.
-4 (80 – 90 % Tmax) – kończymy w tym miejscu trening aerobowy, a zaczynamy anaerobowy (bez udziału tlenu). Organizm przestaje usuwać kwas mlekowy z mięśni,szybko się męczymy, energia jest czerpana w niewielkiej ilości z tłuszczów. Przeznaczony jest dla zawodowców i  ma na celu zwiększenie tolerancji kwasu mlekowego przez mięśnie.
- 5 (90 - 100% Tmax) – bardzo wysoka intensywność, trening możliwy do wykonania przez krótki czas. Jego celem jest poprawienie wytrzymałości.


Jeśli zostajesz w domu to poniżej znajdziesz propozycje różnych sposobów spalania kalorii. Pamiętaj o rozgrzewce przed treningiem i stretchingu po. 

Mel B 15-minutowy trening cardio


Tiffany Rothe 10 minut wspinaczki i cardio z elementami  boksu


Jillian Michaels 25-minutowy trening z elementami kickboxingu i 6 minut spalania


A może taniec?

Shaun T hip-hop ABS


Zumba

Zacznnij od rozgrzewki, nie śpiesz się, daj z siebie 50% siły. Pomiędzy piosenkami nie stój w miejscu. Chodź, ruszaj się, po to by nie zatrzymywać spalania.Możesz już szaleć.


Zbierz siły na kolejną piosenkę. Odpocznij trochę. Pamiętaj, żeby cały czas oddychać. 


Ostatnia szybka piosenka. Możesz dać z siebie wszystko!


I najważniejsza część treningu. Nigdy jej nie opuszczaj, Uspokój oddech i rozciągnij wszystkie mięśnie.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...