18 lut 2014

Maraton zumby


Ostatnio w "moim" fitness clubie był organizowany walentynkowy maraton zumby. Wraz z ogłoszeniem tej informacji wiele pań podchodziło do mnie w szatni z pytaniem:  a na czym to polega? Okazało się, że to co dla wytrawnych zumbowiczek jest oczywiste, dla innych jest zagadką.


Co to jest maraton zumby?

  • Wygląda tak jak regularne zajęcia.
  • Zapraszani są różni instruktorzy.
  • Nie obawiaj się, że nie znasz cudzych układów - dla wszystkich jest to nowość, idąc na pierwsze zajęcia do swojego instruktora też ich nie znałaś.
  • Naprawdę wytrzymasz tyle godzin ruchu. Musisz jedynie dobrze dysponować energią i siłą. Jeśli czujesz, że zbliżasz się do krawędzi swojej wytrzymałości zwolnij, zamiast skakać zacznij chodzić, zbierz energię na kolejne piosenki.
  • Podczas maratonu są oczywiście przerwy, w których możemy porozmawiać, złapać oddech i zregenerować siły. Jednak wiem, że uczestnicy aż garną się do tańca i sami wręcz żadają powrotu instruktorów.
  • Często za bilet wstępu trzeba zapłacić - nie są to wielkie sumy od 10 do 50 zł, wszystko zależy od miejsca maratonu i ilości zaproszonych instruktorów. Poza tym, dochód bardzo często przekazywany jest na cele charytatywne - wszyscy pracujący przy takich maratonach robią to za darmo.
  • Na koniec maratonu często losowane są świetne i atrakcyjne nagrody.

Czy warto wybrać sie na maraton?

Odpowiedź jest tylko jedna - OCZYWIŚCIE! Dzięki temu poznasz nowych instruktorów. Wiadomo, że każdy z nas ma swojego ukochanego i ulubionego prowadzącego. Jednak każdy z nich ma inną energię i technikę. Zetkniesz się z nowymi piosenkami i rytmami. Jest to też świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Nawet jeśli twoje koleżanki wolą oglądać filmy, zabierz je na taki maraton. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet jeśli od dawna nie widziały aktywności fizycznej, to pokochaja atmosferę maratonu. Właśnie! Atmosfera jest niepowtarzalna. Mnóstwo pozytywnej energii, miłości, akceptacji, zabawy, śmiechu, improwizacji w jednym. Także następnym razem, gdy zobaczysz, że jest organizowany taki maraton w twoim mieście nie zastanawiaj się.

PS. Nadal sprawdzajcie wszystkie nazwiska instruktorów na zumba.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...