8 sty 2014

Różne twarze zumby

Którą Zumbę wybrać?
Rozglądasz się po grafiku zajęć i trafiasz na różne rodzaje zumby? Dziś wytłumaczę Wam czym różnią się poszczególne typy. Pierwszy i podstawowy z nich - Zumba Fitness został opisany w poprzednim poście.

Jak się czujemy, a jak myślimy, że wyglądamy. Szczerze mówiąc - a kto by się tym przejmował?

Zumba Toning
Podczas tych zajęć używamy tak zwanych „toning sticks”. Są to po prostu grzechotki. Lekkie obciążenie plus trening cardio pozwalają nam spalać kalorie i rzeźbić ciało. Układy są nieco wolniejsze niż podczas Zumby fitness. Więcej uwagi przykładamy do techniki i poprawnego wykonywania ćwiczeń.


Zumba Gold
Program jest przeznaczony dla osób starszych, kobiet w ciąży oraz ludzi, którzy długo nie mieli kontaktu z aktywnością fizyczną.

Zumba Gold Toning
Nikt nie powiedział, że seniorzy nie mogą rzeźbić swojej sylwetki. Połączenie spokojnej choreografii i wzmacniania ciała. 


Zumba Sentao
Tańczymy zumbę i używamy krzesła. Jest to nasz nowy partner do tańca. Podczas tego typu zajęć również rzeźbimy sylwetkę. Główny nacisk kładziony jest na brzuch, uda i pośladki. Kolejny typ Zumby podczas którego bawimy się i wzmacniamy.


Aqua Zumba
Propozycja dla tych, którzy kochają wodę. Połączenie filozofii Zumby i tradycyjnego aqua aerobiku. Dzięki ćwiczeniom w wodzie ujędrniamy ciało, rozluźniamy mięśnie i walczymy z cellulitem.Zumba Kids
Również dzieciaki mogą pobawić się w rytmach Zumby. Układy i muzyka są dostosowane do wieku uczestników, czyli od 7 do 11 lat. Rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię i sprawność ruchową.

Zumbini
Zajęcia przeznaczone dla najmłodszych milusińskich i ich rodziców. Wiek od kilku miesięcy do 3 lat. Dzieciaki obcują z muzyką i ruchem, a mamy mają okazję do wspólnego spędzenia czasu i wymiany doświadczeń ;)Zumba Step
Najnowszy program Zumby. Rytmy latynoamerykańskie plus step. Brzmi świetnie, szczególnie dla tych, którym kręci się w głowie od samego patrzenia na zajęcia ze stepu. Proste kroki, latynoskie rytmy i wzmacnianie nóg.Jak wybrać instruktora?

Przede wszystkim sprawdzamy czy instruktor posiada licencję. Robimy to wchodząc na stronę www.zumba.com i wpisujemy imię i nazwisko instruktora. Jeśli dana osoba nam się nie wyświetli oznacza to, że nie posiada licencji na prowadzenie zajęć lub ją utraciła. W grafikach często podane jest tylko imię osoby prowadzącej. W takim wypadku pytamy na recepcji o nazwisko. Muszą nam je podać. A i pamiętajcie – wpisujemy bez polskich znaków. Następnie pozostaje nam iść na zajęcia i przekonać się na własnej skórze jak są prowadzone. Każdy instruktor ma swój styl tańca i swoją własną energię. Nie zrażaj się do zumby jeśli po pierwszych zajęciach nie odpowiada Ci sposób ich prowadzenia. Warto pójść do innego prowadzącego, być może to on właśnie będzie dla nas odpowiedni. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...