17 lut 2015

Pole dance dla dzieci.

Temat już kiedyś poruszyłam we wpisie na facebook'u i miałam bardzo mieszane uczucia. Postanowiłam się nad tym zastanowić po obejrzeniu materiału wideo (KLIK). Jak wiecie, ja jestem zakochana w pole dance, ale co robić jeśli na rurce pojawią się dzieciaki? Takie zajęcia są całkowicie pozbawione podtekstu erotycznego, brakuje tu seksownych ruchów, które występują na pole dance dla dorosłych. Zwolennicy mówią, że pole dance rozwija dzieciaki. Wzmacnia siłę fizyczną i psychiczną, pozwala pokonywać własne ograniczenia, hartuje, uczy pokory i odporności na porażki. Jednak czy przy tak ogromnym wachlarzu zajęć to musi być akurat pole dance? Nie może to być hip-hop, breakdance, boks, aikido, biegi, gimnastyka artystyczna czy cokolwiek innego. Jest mnóstwo form ruchu dla dziecka. Jeśli zależy nam na rozwijaniu jego siły to czemu nie wybrać zajęć na ściance wspinaczkowej? 


Dlaczego jestem przeciwna dzieciom na pole dance?
Wyobraźcie sobie, że idzie taka mała Kasia do szkoły i chwali się swoją nową, super pasją. Dzieci powtarzają to rodzicom i się zaczyna. Czy chciałabym żeby moją córkę w szkole wyzywano z powodu jej zajęć dodatkowych? Nie. Czy chciałabym żeby rodzice zabraniali innym dzieciom bawić się z moją córką? Nie. Nie da się ukryć, że nawet jeśli dla mnie jako rodzica nie stanowiłoby to problemu i traktowałabym pole dance jak każdą inną dyscyplinę sportową to nadal poddałabym się presji społeczeństwa, po to by nie narażać mojego dziecka na szykanowanie w szkole. Nawet bez tak kontrowersyjnego hobby jest narażone na wiele nieprzyjemności w szkole. Koledzy potrafią się wyśmiewać z innego koloru swetra, krzywego zęba, innego koloru włosów. Takie dręczenie w podstawówce odbija się potem w kolejnych etapach nauki. Może dojść do tego, że dziecko nie będzie chciało w ogóle chodzić do szkoły, a nawet i wychodzić z domu. Bycie wyśmiewanym wpływa na samoocenę oraz poczucie wartości. Czy warto narażać swoje dziecko na tyle nieprzyjemności dla pole dance? Jest alternatywa - zapiszmy dziecko na gimanstykę artystyczną, a jak podrośnie to wtedy niech chodzi na pole dance. Nawet wiek 13-14 lat jest moim zdaniem o wiele lepszy niż 5-8 lat! Nie oceniam nikogo kto puszcza dziecko na takie zajęcia, bo to nie moja rola. Jedynie przedstawiam swoją opinię i do tego samego zachęcam i Was.

Nie przeczę, że dzieciaki są niesamowite i robią piękne show. Przykład poniżej:


2 komentarze:

  1. To fakt, że dzieci mogą być wyśmiewane w szkole z błahych powodów. Pole Dance choć odpowiedni dla gimnastyki ciała nauki samodyscypliny, w świadomości dorosłych w większości przypadków jest traktowany tylko i wyłącznie jako taniec erotyczny. To błąd, ale szybko nie wykorzeni się tego z ludzkich głów i póki co, lepiej dzieci chronić.

    Pozdrawiam!
    www.zyjlepiej.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja posłałabym moje dziecko na takie zajęcia. Sport jak każdy inny :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...