21 sty 2014

Slim Belly

Slim Belly jest to sposób na miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Opiera się na metodzie Airpressure Bodyforming. Komórki tłuszczowe sa aktywowane poprzez naprężanie i rozprężanie się komór w pasie Slim Belly. Wspomaga on krążenie w obrębie brzucha i spalanie tkanki tłuszczowej. Pompa pneumatyczna przemiennie wpuszcza i wypuszcza powietrze ze Slim Belly. Ucisk zmienia się co 15 sekund. Ćwiczenia z pasem mają nam pomóc wymodelować sylwetkę, pozbyć się rozstępów, ujędrnić skórę.
W praktyce wygląda to tak, że jest nam zakładany pas i dość mocno zaciskany. Z takim pasem idziemy na salę cardio i wybieramy sprzęt, na którym chcemy ćwiczyć. To już zależy od klubu przy jakim sprzęcie założy pompę (chociaż kluby zamieniają powoli zwykły pas na tzw. mobilny slim belly). Najczęściej są to: bieżnia, orbitrek, stepper. Następnie podłączamy przewody pompujące powietrze i możemy zacząć trening. Producent zaleca ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu od 30 minut do 60. Czas spędzony ze Slim Belly jest często traktowany jako rozgrzewka do bardziej intensywnego, właściwego treningu. Jeśli klub posiada mobilny pas nie musimy się martwić o sprzęt. Możemy wybrać swój ulubiony, co więcej z pasem mobilnym możemy uczestniczyć w zajęciach grupowych. Taki pas możemy zakładać sami, nie ma potrzeby tak mocnego zaciskania. Według producenta mobilny pas nadaje się do: zajęć indor cycling, zumby, stepu, biegania, nordic walking. Jest on o wiele wygodniejszy, a pompa wcale nie jest ciężka, gdyż waży jedynie 700 gramów. Aby uzyskany efekt był jak najlepszy musimy stosować odpowiednie, zdrowe odżywianie. Na początku dostajemy dzienniczek treningowy. Możemy w nim zapisywać swoje treningi i sposób odżywiania. Co więcej znajduje się w nim zbiór praktycznych rad oraz najczęściej zadawanych pytań. Oprócz tego na pierwszej stronie zapisujemy swoje wyniki. Datę pomiaru (w dniu pierwszego treningu, przed 7 i na sam koniec), wagę, obwód brzucha 3 cm powyżej pępka, obwód brzucha 3 cm poniżej pępka. Na stronie producenta możemy przeczytać, że niektórzy użytkownicy stracili nawet do 14 cm. Koszt takiej imprezy to 236 zł/12 wejść. 


Slim Belly był w moim przypadku dodatkiem do innych treningów. Po godzinie na bieżni wychodzimy zlani potem głównie na brzuchu, a spodnie można dosłownie wyciskać. Osiągnięty efekt przy wzroście 174 cm.:

11.12.13 – 58 kg, obwód brzucha 3 cm powyżej pępka – 73 cm, obwód brzucha 3 cm poniżej pępka – 84 cm
24.12.13 – 58 kg, obwód brzucha 3 cm powyżej pępka – 72 cm, obwód brzucha 3 cm poniżej pępka – 81 cm
8.01.14 - 58 kg, obwód brzucha 3 cm powyżej pępka – 70 cm, obwód brzucha 3 cm poniżej pępka – 77 cm
Dodatkowo zauważyłam znaczną poprawę jędrności i wyglądu skóry na brzuchu. Czy warto? Dla kogoś kto boryka się z większą nadwagą - tak. Dla innych regularnie ćwiczących, może to być ciekawe doświadczenie. Jednak czy warte swojej ceny?  To już pozostawiam Waszej ocenie.

4 komentarze:

 1. Ja straciłam 11 cm ogólnie a nie jestes jakaś duża :D i efekt sie utrzymuje ;) waze 60 na 165 cm wzr

  OdpowiedzUsuń
 2. gdzie można kupić pas Slim Belly?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. http://www.slim-belly.com/pl/przedsiebiorstwo/ - tutaj jest podany mail kontaktowy do osoby zajmującej się konkretnym województwem, myślę, że warto spytać czy jest w ogóle prowadzona dystrybucja pasów dla klientów indywidualnych czy tylko dla przedsiębiorstw.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...