15 mar 2015

5 najczęstszych błędów treningu brzucha.

Lato tuż tuż, każdy chce się pozbyć boczków, czy oponki. Zaczynając zrzucać zbędne centymetry z środkowej części tułowia zobacz, czy nie popełniasz poniższych błędów. Poprawny trening to dobry trening.

1. Ćwiczenie tylko i wyłącznie mięśni brzucha. 
Brzusia nie zgubimy i nie wyrzeźbimy cisnąc kolejne i kolejne ćwiczenia skoncentrowane na brzuch. Nasz trening musi angażować wszystkie mięśnie górnej części ciała. Brzuch pozwala Ci stabilizować ciało, więc pracuje podczas przysiadów, wypadów, wykroków, pompek, ćwiczeń z hantlami. Wystarczy, że będziesz go cały czas utrzymywać w napięciu. Dodatkowo napięte mięśnie brzucha pozwolą Ci zabezpieczyć kręgosłup.  

2. Codzienny trening mięśni brzucha.
Teoretycznie wszystkie mięśnie możemy ćwiczyć codziennie. Codzienny i równomierny trening całego ciała jest w porządku. Jednak katowanie dzień w dzień tej samej grupy mięśni mija się z celem. Ciało potrzebuje po takiej dawce wysiłku regeneracji. 3 czy 4 razy w tygodniu zupełnie wystarczą. 
3. Uwidocznienie mięśni brzucha samymi ćwiczeniami.
Bez diety nie ma kaloryfera. Najpierw trzeba spalić tkankę tłuszczową, żeby potem zacząć pracować nad widocznością mięśni. Bez trzymania się diety, nie ujrzysz six packa. Zdrowe, regularne posiłki i to bez oszukiwania + zróżnicowane treningi z zaakcentowaniem mięśni brzucha pozwolą Ci wyrzeźbić brzuch.

4. Aerobiczna 6 weidera na samym początku przygody z treningiem,
Nie, nie i jeszcze raz nie! Krótko mówiąc nabawisz się zakwasów, przeciążysz mięśnie i nic dobrego z tego nie wyjdzie. Jeśli twój brzuch przykrywa tłuszczyk, to ten program treningowy nie pozwoli go spalić. Coś jeszcze? A tak, ten trening jest tak nudny, że nie dotrwasz nawet do końca tygodnia, co może grozić zniechęceniem do jakichkolwiek ćwiczeń.

5. Zły oddech.
Jest to częsty błąd, który i mi czasem się zdarza. Wydech następuje przy spięciu mięśni, a wdech przy ich rozluźnieniu. 

A na koniec dodam jeszcze jedno. Nawet jeśli tych centymetrów i kilogramów jest za dużo to jest to naprawdę nie ważne. Ważne, aby ta skóra była jędrna i zdrowa, a cała reszta przyjdzie z czasem.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...