30 mar 2014

Sernik z jogurtów greckich

Kolejna niedziela, to kolejny pomysł na słodkości z domowej kuchni. Sernik miał być dietetyczny, ale wyszło jak zawsze - słodko i kalorycznie. No dobrze, może nie aż tak bardzo jak w przypadku zwykłego sernika. Takie małe, słodkie oszustwo. Jak zwykle ciasto jest banalnie proste i nie zajmuje dużo czasu. 


źródło: magielkuchenny.pl
SKŁADNIKI:

- 4 duże greckie jogurty - 330 ml
- 5 jajek
- okrągłe biszkopty
- 2 lub 4 budynie waniliowe
- 1/2 szklanki oleju
- cukier wanilinowy
- szklanka wiórek kokosowych/rodzynek - opcjonalnie, jeśli lubisz


PRZYGOTOWANIE:

1. Oddziel białka od żółtek. Żółtka utrzyj z cukrem na gładką masę. 

2. Dodaj resztę składników do utartych żółtek. Budyniu nie rozrabiaj, wsyp sproszkowany. Jeśli chcesz, żeby masa była ściślejsza, dodaj 4 budynie.

4. Ubij sztywną pianę z białek, dodaj do masy i delikatnie wymieszaj.

5. Ułóż na blaszce biszkopty i wylej na nie masę.

6. Nastaw piekarnik na 180 stopni i od razu włóż ciasto. Niech powoli sobie rośnie w nagrzewającym się piekarniku. Piecz ok. godziny. Po wyłączeniu piekarnika, zostaw sernik w środku, aż piekarnik wystygnie. Dopiero wtedy wyjmij ciasto. Dzięki temu opadnie ono równomiernie.

7. Nie krój ciasta od razu po wyjęciu w piekarnika, ponieważ się rozpadnie. Najlepiej zjeść je dopiero na następny dzień lub odczekać kilka godzin.

8. Jeśli masz ochotę powiedzieć tego dnia zdrowemu odżywianiu - spadaj, polej sernik roztopioną czekoladą. Oczywiście zawsze możesz użyć gorzkiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...